Rvs plaat, geborsteld (K320, met folie)

RVS304 K320 zijde geslepen plaat + beschermfolie. Ook wel geborsteld rvs genoemd. Geschikt voor mooi zichtwerk, zoals bijvoorbeeld achterwanden van keukens. U kunt dit product alleen als een geknipte plaat van maximaal 2000 x 500 mm bestellen.

+/- 2 mm lengtetolerantie

+/- 2 mm lengtetolerantie

Totaal: € 85,44
Beschrijving

RVS304 K320 zijde geslepen plaat + beschermfolie. Ook wel geborsteld rvs genoemd. Geschikt voor mooi zichtwerk, zoals bijvoorbeeld achterwanden van keukens. U kunt dit product alleen als een geknipte plaat van maximaal 2000 x 500 mm bestellen.

Een RVS 304 plaat K320 geslepen met beschermfolie is bedoeld voor zichtbaar plaatwerk waarbij een verzorgde, geborstelde uitstraling belangrijk is. De zichtzijde heeft een fijne, gelijkmatige slijpstructuur en is tijdens transport en verwerking beschermd met folie. Daardoor is deze plaat onder andere geschikt voor keukenachterwanden, wandpanelen, meubelbekleding en andere zichttoepassingen.

Bij Metaalcenter.nl bestelt u dit product uitsluitend als op maat geknipte plaat tot maximaal 2000 x 500 mm. Kies de gewenste dikte en afmetingen en houd bij uw ontwerp rekening met de richting van de slijplijnen.

Wanneer kiest u voor een geslepen RVS plaat?

Kies een RVS 304 plaat met K320 geslepen afwerking wanneer het oppervlak zichtbaar blijft en u een rustige, gelijkmatige lijnstructuur wilt. Deze afwerking wordt ook wel geborsteld RVS genoemd. De plaat oogt matter dan hoogglans RVS en heeft een herkenbare slijprichting die onderdeel is van de uitstraling.

Deze uitvoering heeft aan de geslepen zijde een beschermfolie. Die helpt de zichtzijde tijdens transport, handling en montage te beschermen tegen krassen en vervuiling. Laat de folie daarom waar mogelijk zitten totdat de meeste werkzaamheden zijn afgerond.

De plaat past onder meer bij:

  • Keukenachterwanden en spatwanden: voor een strak RVS zichtvlak met een geborstelde uitstraling.
  • Wandpanelen en bekleding: wanneer het materiaal bewust zichtbaar blijft.
  • Balies en meubelbekleding: voor een verzorgde metalen afwerking.
  • Machinebekleding en omkastingen: wanneer zowel functionaliteit als uitstraling belangrijk is.
  • Bescherm- en afwerkplaten: voor maatwerkonderdelen waarbij een geslepen zichtzijde gewenst is.

De K320-afwerking bepaalt vooral het uiterlijk van de plaat. De dikte, ondersteuning en gebruikte RVS-kwaliteit bepalen of de plaat technisch geschikt is voor uw toepassing. Wilt u andere uitvoeringen vergelijken, bekijk dan alle RVS platen. Andere vormen van roestvast staal vindt u in het volledige RVS assortiment.

Gebruik binnen en buiten

RVS 304 kan voor veel binnen- en buitentoepassingen worden gebruikt, maar de omgeving blijft bepalend. Een keukenachterwand binnenshuis stelt andere eisen dan een plaat die buiten wordt blootgesteld aan zout, chloor of industriële vervuiling.

De geslepen K320-afwerking maakt de plaat niet automatisch geschikter voor zware buitenomstandigheden. Bij toepassingen nabij de kust, zwembaden of andere agressieve omgevingen is het verstandig om vooraf te controleren of RVS 304 de juiste materiaalkeuze is.

Voorkom bij buitengebruik dat vuil en vocht langdurig op of achter de plaat blijven staan. Een goede montage en regelmatige reiniging helpen om het oppervlak netjes te houden.

Welke dikte en afmetingen heeft u nodig?

Welke plaatdikte u nodig heeft, hangt af van de afmetingen, ondersteuning en belasting. Een volledig ondersteunde keukenachterwand vraagt bijvoorbeeld iets anders van de plaat dan een groter paneel dat slechts op enkele punten wordt bevestigd.

  • Keuken- en wandbekleding: dun plaatwerk kan geschikt zijn wanneer de plaat over vrijwel het volledige oppervlak wordt ondersteund.
  • Werk- en beschermvlakken: stem de dikte af op druk, stoten en de aanwezige onderconstructie.
  • Panelen: houd rekening met de afstand tussen bevestigingspunten en mogelijke doorbuiging.
  • Grote zichtvlakken: zorg voor voldoende ondersteuning om golving of vervorming zoveel mogelijk te voorkomen.

Een dikkere plaat is niet de enige manier om meer stijfheid te creëren. Ook een vlakke ondergrond, extra steunpunten of een frame kunnen het eindresultaat sterk verbeteren. Voor een ondersteunende constructie kunt u bijvoorbeeld RVS kokers gebruiken.

Houd bij deze uitvoering rekening met de maximale leverbare maat: de plaat wordt uitsluitend op maat geknipt tot maximaal 2000 x 500 mm. Grotere afmetingen zijn binnen dit product dus niet mogelijk.

Leg uw maatwerk duidelijk vast

Meet vóór het bestellen nauwkeurig welke lengte en breedte u nodig heeft. Houd rekening met aansluitingen, kitnaden, hoeken en voldoende montageruimte. Een plaat die exact even groot is als de beschikbare opening kan lastig te plaatsen zijn.

Leg daarnaast vast welke richting de slijpstructuur in het uiteindelijke ontwerp moet hebben. Dit is vooral belangrijk wanneer meerdere platen naast elkaar worden gemonteerd.

Controleer vóór het bestellen:

  • De gewenste lengte en breedte.
  • Of de maat binnen maximaal 2000 x 500 mm valt.
  • De benodigde plaatdikte.
  • De positie van de zichtzijde.
  • De gewenste richting van de K320-slijplijnen.
  • De manier waarop de plaat wordt bevestigd en ondersteund.

Wilt u randen of aansluitingen verder afwerken, dan kunnen RVS hoekprofielen afhankelijk van uw ontwerp een aanvulling zijn. Controleer daarbij wel of de afmetingen en oppervlakteafwerking aansluiten bij het gewenste eindresultaat.

Wat betekent de slijprichting voor het uiterlijk?

De K320-afwerking bestaat uit fijne slijplijnen die in één richting over de zichtzijde lopen. Deze richting heeft veel invloed op hoe de plaat eruitziet en hoe het licht over het oppervlak valt.

Bij één losse keukenachterwand is vooral belangrijk dat de structuur past bij uw ontwerp. Worden meerdere platen naast of boven elkaar geplaatst, dan valt een afwijkende slijprichting sneller op. Zorg er daarom voor dat de lijnen bij aansluitende platen dezelfde richting volgen.

Bepaal vooraf of de slijpstructuur horizontaal of verticaal moet lopen en houd daar bij de maatvoering en montage rekening mee. Draait u een plaat tijdens montage 90 graden, dan draait ook het slijppatroon mee.

Laat de beschermfolie tijdens het passen en monteren zo lang mogelijk op de zichtzijde zitten. Verwijder de folie pas wanneer werkzaamheden die krassen kunnen veroorzaken grotendeels zijn afgerond. De folie biedt bescherming, maar vervangt geen schone ondergrond en zorgvuldige verwerking.

Hoe verschilt geslepen RVS van andere platen?

Een K320 geslepen RVS plaat onderscheidt zich vooral door de zichtbare, lineaire structuur. Daardoor is deze uitvoering gericht op toepassingen waarbij het oppervlak bewust in beeld blijft.

Voor technische onderdelen die niet mooi in het zicht hoeven te blijven, kan een RVS plaat met gladde 2B-finish zonder folie praktischer zijn. Die uitvoering heeft geen decoratieve slijpstructuur en is minder gericht op hoogwaardig zichtwerk.

Vergelijkt u RVS met andere plaatmaterialen, let dan naast de uitstraling ook op gewicht, corrosiebestendigheid en toepassing:

  • Blank staal: heeft geen natuurlijke bescherming tegen roest en vraagt in vochtige omstandigheden om een geschikte oppervlaktebehandeling.
  • Verzinkt staal: heeft een beschermende zinklaag en een duidelijk andere uitstraling. Bekijk verzinkt plaatstaal als die eigenschappen beter bij uw project passen.
  • Aluminium: is lichter dan RVS en gedraagt zich anders wat betreft stijfheid en oppervlakteafwerking.
  • Cortenstaal: wordt juist gekozen vanwege de karakteristieke roestkleur. Bekijk hiervoor cortenstaal platen.

Wanneer u een nette RVS-zichtzijde met een herkenbare geborstelde structuur wilt, is de K320 geslepen uitvoering daarvoor specifiek bedoeld.

Hoe houdt u de geslepen zichtzijde netjes?

Reinig de K320-zichtzijde bij voorkeur in dezelfde richting als de slijplijnen. Gebruik hiervoor een zachte doek, lauw water en een mild reinigingsmiddel dat geschikt is voor RVS.

Gebruik geen staalwol of vervuilde schuursponsen. Die kunnen krassen veroorzaken of ijzerdeeltjes achterlaten, waardoor later roestplekjes op het oppervlak kunnen verschijnen.

Werk ook tijdens montage met schoon gereedschap en een schone ondergrond. Zorg dat er geen metaalspanen, zand of slijpsel onder de plaat terechtkomt. Vooral wanneer u de plaat verschuift, kunnen zulke harde deeltjes diepe krassen veroorzaken.

Moet u een beschadigde plek bijwerken, volg dan de bestaande slijprichting. Een andere korrel of schuurrichting kan een zichtbaar afwijkende plek veroorzaken. Bij mooi zichtwerk is het daarom beter om beschadigingen zoveel mogelijk te voorkomen dan ze achteraf te corrigeren.

RVS plaat K320 verwerken en monteren

De plaat wordt bij Metaalcenter.nl op maat geknipt. Houd er rekening mee dat geknipte randen scherp kunnen zijn en afhankelijk van de toepassing nog ontbraamd of afgewerkt moeten worden.

Afhankelijk van de dikte en uw gereedschap kunt u RVS 304 onder andere boren, zagen, zetten en lassen. Bescherm tijdens deze werkzaamheden de K320-zichtzijde en verwijder de beschermfolie alleen waar dat voor de bewerking noodzakelijk is.

Bewerking kan de oorspronkelijke afwerking veranderen. Rond boorgaten, zaagsneden en laszones kunnen bijvoorbeeld krassen, bramen of verkleuring ontstaan. Plan zichtbare bewerkingen daarom vooraf en bepaal welke nabewerking nodig is.

Gebruik gereedschap dat geschikt is voor RVS en voorkom vervuiling met deeltjes van gewoon staal. Hiermee verkleint u de kans op vliegroest en ongewenste sporen op het oppervlak.

Bestel uw geslepen RVS plaat op maat

Met een RVS 304 K320 geslepen plaat kiest u voor een geborstelde zichtafwerking die geschikt is voor onder andere keukenachterwanden, wandpanelen en andere zichtbare maatwerkonderdelen. De geslepen zijde wordt voorzien van beschermfolie om het oppervlak tijdens transport en verwerking zo goed mogelijk te beschermen.

Dit product is uitsluitend verkrijgbaar als op maat geknipte plaat tot maximaal 2000 x 500 mm. Bepaal daarom vooraf de gewenste lengte, breedte en dikte en houd rekening met de richting waarin de K320-slijplijnen moeten lopen.

Voor aanvullende constructie- of afwerkdelen kunt u RVS platstaal bekijken. Heeft u vragen over de maat, toepassing of materiaalkeuze? Neem dan contact op. Geef uw gewenste afmetingen door en bestel uw RVS 304 K320 geslepen plaat met beschermfolie op maat bij Metaalcenter.nl.

Veelgestelde vragen

Wat is K320 geslepen RVS?

K320 geslepen RVS heeft een oppervlak dat in één richting is geschuurd, waardoor een fijne matte tot zijdeglanzende lijnstructuur ontstaat. Deze afwerking wordt ook vaak geborsteld RVS genoemd en wordt veel gekozen voor zichtbaar plaatwerk.

Is deze RVS plaat geschikt voor een keukenachterwand?

Ja, deze RVS 304 plaat met K320-afwerking is geschikt voor mooi zichtwerk zoals een keukenachterwand. De geborstelde structuur geeft het oppervlak een verzorgde uitstraling. Houd bij de maatvoering rekening met aansluitingen, kitnaden en de gewenste richting van de slijplijnen.

Heeft de geslepen RVS plaat beschermfolie?

Ja, de K320 geslepen zichtzijde is voorzien van beschermfolie. Laat deze waar mogelijk tijdens transport en montage zitten en verwijder de folie pas wanneer werkzaamheden die het oppervlak kunnen beschadigen grotendeels zijn afgerond.

Welke maximale afmeting kan ik bestellen?

Deze RVS 304 K320 plaat wordt uitsluitend als op maat geknipte plaat geleverd tot een maximale afmeting van 2000 x 500 mm. De gewenste lengte en breedte moeten dus binnen deze maximale maat vallen.

Wat is het verschil tussen K320 en 2B RVS?

K320 heeft een zichtbare, gelijkmatige slijpstructuur en is daardoor beter geschikt voor decoratief zichtwerk. Een 2B-plaat heeft een gladde standaardfinish zonder duidelijke slijprichting en is meer gericht op functionele toepassingen. Bij deze K320-uitvoering helpt de beschermfolie bovendien om de zichtzijde tijdens verwerking te beschermen.

Kan ik krassen uit K320 geslepen RVS verwijderen?

Lichte krassen kunnen soms worden verminderd door voorzichtig in dezelfde richting en met een passende korrel na te werken. Daarbij bestaat wel het risico dat een verschil in structuur of glans zichtbaar blijft. Vooral bij zichtwerk is het daarom belangrijk om de beschermfolie zo lang mogelijk te laten zitten en beschadigingen tijdens verwerking te voorkomen.

Dit is Metaalcenter

MetaalMetaalcenter.nl is een van de grootste online groothandels in staal, rvs en aluminium. Wij onderscheiden ons doordat wij als groothandel uit eigen voorraad zowel bedrijven als particulieren rechtstreeks bedienen en dat met een zeer groot en uitgebreid assortiment. Dit doen wij al online sinds 2011.

Wij leveren snel en nauwkeurig uit eigen voorraad, rechtstreeks vanuit ons ruim 6.500 m² grote magazijn aan de Sionsdreef 5 in Den Hoorn (ZH). Onze producten worden op maat gezaagd en geknipt, maar niet verder bewerkt tot eindproducten — dat is juist waar onze klanten het verschil maken.

Metaalcenter.nl is onderdeel van groothandel CM Staal, een bedrijf met een historie die teruggaat tot 1938, waar nog altijd dezelfde nuchtere en persoonlijke aanpak centraal staat.

Verzendkosten & bezorging

Verzendkosten

Verzendkosten binnen Nederland en België bedragen € 29,50 excl. BTW
Gratis verzending vanaf € 350 excl. BTW

Morgen bezorgd

  • Uw bestelling wordt bezorgd via koeriersdienst Transmission. Na het plaatsen van uw bestelling ontvangt u aan het einde van de dag (in de avond of gedurende de nacht) per e-mail de benodigde Track & Trace-gegevens.
  • In uitzonderlijke gevallen bezorgen wij via onze eigen bezorgservice. In dat geval wordt er geen Track & Trace verstrekt.
  • Op werkdagen vóór 13:00 uur besteld, volgende werkdag geleverd.

Afhalen is bij ons niet mogelijk.

Eigen voorraad

Metaalcenter.nl levert alle producten rechtstreeks uit eigen voorraad vanuit ons ruim 6.500 m² grote magazijn aan de Sionsdreef 5 in Den Hoorn (ZH). Alles wat u via onze website kunt bestellen, is direct bij ons op voorraad.

In uitzonderlijke gevallen kan er sprake zijn van een voorraadverschil bij een specifieke afmeting. Hierdoor kan de levertijd iets langer zijn dan gebruikelijk.

Maatwerk

Alle materialen worden volledig op maat gemaakt in de door u gewenste lengte en/of breedte. Hiervoor beschikken wij over een uitgebreid machinepark met diverse zaagmachines en knipscharen, waardoor wij snel en nauwkeurig kunnen produceren.

RVS en aluminium worden bij ons strikt gescheiden bewerkt op aparte zaagmachines. Ook tijdens het verpakken houden wij deze materialen gescheiden, zodat de kwaliteit gewaarborgd blijft en vervuiling wordt voorkomen.